Slovník pojmů

Ztrácíte se v pojmech na našem e-shopu? Zkuste si projít slovník pojmů níže k jednotlivým kategoriím, které nabízíme. Rádi vám pomůžeme i telefonicky nebo e-mailem, stačí se zeptat a upřesnit váš dotaz.

  • Nábytek z masivu


    Dřevo smrk
    Smrkový nábytek je vyráběn z dřevin těžených v oblasti Beskyd. Těžba je prováděna od 500m n. v. s nízkým přírustkem letního a zimního dřeva, což zaručuje vysokou kvalitu použitého materiálu (vysoká objemová hmotnost, vyšší pevnost, nízká štípatelnost a větší odolnost proti vrypu). Dřevo je převážně těženo v první odénkové míře tzn. první míra od pařezu, toto zajišťuje minimální počet suků. Spárovka má radiální řez s minimem fládrů, zaručuje tím vysokou estetičnost pohledu. Na smrkový nábytek je použit ekologický vodouředitelný lak.

    Dřevo buk cink
    Bukový nábytek je vyráběn ze dřeva z oblasti bukových lesů východního Slovenska, z výběrového řeziva jemně pařeného, čímž dochází ke sjednocení barevné kresby letokruhů. Spárovka je vyráběna ze sušených hranolů, a tím je zajištěna barevná homogenita povrchu bez světlých pruhů.

  • Matrace a relax


    PUR pěna
    Základní druh pěny, ekonomická třída.

    Líná pěna (viscoelastická pěna)
    Komfortní pěna, díky vysoké hustotě optimalizuje rozložení tlaku těla na matraci.

    Studená pěna
    Prodyšný a elastický materiál s dlouhou životností.

    Bio pěna
    Přírodní materiál, zvýšené antialergické vlastnosti.

    Ergo pěna
    Vysoce kvalitní lehčená polyuretanová pěna s ergonomickýmivlastnostmi studené pěny. Složení: zelená RP28030,modrá RP35033; verze HARD: bílá RP3555, modrá RG3233.

    RE pěna
    Vysoká objemová hmotnost dává matraci přirozenou tuhost.

    Flexifoam®
    Vzdušný, pružný a lehký materiál. Registrovaná ochranná značka.